PROJEKT GRENLANDIA W KLASIE IIB

W klasach drugich w naszej szkole realizujemy kolejne ciekawe projekty. Tym razem uczniowie klasy IIB  postanowili lepiej poznać warunki życia rdzennych mieszkańców Grenlandii. Wykorzystując zasoby Internetu, książki i inne źródła zbierali informacje na temat położenia geograficznego Grenlandii, zamieszkujących ją zwierząt, codziennych zajęć Inuitów. Chętni uczniowie z pomocą rodziców przygotowali piękne multimedialne prezentacje dotyczące Grenlandii. Każdy uczeń najlepiej jak potrafił zaprezentował efekty swojej pracy. Dzięki temu dogłębnie poznaliśmy codzienne, trudne życie mieszkańców największej wyspy świata oraz odkryliśmy wiele ciekawostek na temat Grenlandii. Podsumowaniem projektu stała się ekspozycja makiet Grenlandii, które uczniowie wykonali w grupach.