Olimpiada matematyczna Olimpus

Olimpiada (05.11.2019 r) Olimpus w sesji jesiennej z matematyki przeznaczona jest dla uczniów IV, V, VI, VII i VIII klas szkoły podstawowej  i ma zasięg ogólnopolski. Test olimpiady składa się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W testach z sesji jesiennej jedna odpowiedź, dwie, trzy lub wszystkie mogą być poprawne. Także może zdarzyć się tak, że żadna z odpowiedzi nie będzie poprawna.

Zadania testowe do olimpiady przygotowywane są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracującą w szkolnictwie od wielu lat. Pytania przygotowane przez naszych pracowników dostosowane są do programu nauczania. Ciekawe i interesujące zadania sprawiają, że uczeń z przyjemnością je rozwiązuje. Uczeń rozwija swoje umiejętności matematyczne, sprawdza wiedzę i zdolność logicznego myślenia. Olimpiada pozwala uczniom zapoznać się z testową formą sprawdzania wiedzy, coraz częściej wykorzystywaną we współczesnym szkolnictwie.

Olimpiada z matematyki zawiera zadania o różnym stopniu trudności, dlatego każdy uczeń może spróbować swoich sił. Pozwala też urozmaicić program zajęć oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.