OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA „OPATRUNEK NA RATUNEK”

W surowych warunkach życia w Afryce  nietrudno o rany, oparzenia i urazy. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów. Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków.

Dlatego  społeczność naszej szkoły przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Opatrunek na ratunek”. Zbieraliśmy środki opatrunkowe, które otrzymają misyjne szpitale i przychodnie w Afryce. Akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony naszych uczniów i ich rodziców. Udało nam się zebrać prawie 10 kg opatrunków, które zostały wysłane do Fundacji  Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z w Poznaniu – głównego organizatora akcji.

Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie pokazali, jak wrażliwe i otwarte na potrzeby innych są ich serca. Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję bardzo dziękujemy!