ODLOTOWA WYCIECZKA KLASY IV

22 kwietnia klasa IV pojechała na wycieczkę do Krakowa oraz Krakowa-Balic. Pierwszą atrakcją dla wielu osób był środek transportu, gdyż jak się okazało, prawie nikt nie jechał jeszcze pociągiem, a nam udały się same nowoczesne.

Wysiadając w Krakowie Głównym klasa przespacerowała się do Krakowskiego Rynku, gdzie mogła podziwiać światowej sławy zabytki: Barbakan, Bramę Floriańską, Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza i Sukiennice. O godzinie 11 wszyscy zobaczyli na wieży Kościoła Mariackiego trębacza i usłyszeli hejnał rozbrzmiewający czterokrotnie w różne strony świata. Miłym akcentem było pomachanie panu hejnaliście i odmachanie naszej młodzieży.

Kolejnym etapem naszej podróży był przejazd pociągiem do Krakowa-Balic. W czasie warsztatów w Centrum Edukacji Lotniczej wspólnie z instruktorem klasa IV przeszła całą ścieżkę pasażera. Uczniowie dowiedzieli się, jak spakować bagaż, na czym polega odprawa biletowo- bagażowa, a nawet nauczyli się, jak przypinać pasy na pokładzie samolotu. Niektórym, dzięki symulatorowi, udało się odbyć pierwszy wirtualny lot.

Na tarasie widokowym młodzież mogła z odległości kilku metrów podziwiać przyloty i odloty samolotów, a także przyglądać się pracy osób zajmujących się obsługą lotniska. Uczniowie widzieli pracę Marszałka- sygnalisty, którego zadaniem było ustawienie statku powietrznego na stanowisku postojowym. Widzieli także wysuwający się w kierunku samolotu rękaw i przechodzących po podróży pasażerów.

Była to ciekawa i odlotowa wycieczka godna polecenia wszystkim klasom naszej szkoły, gdyż jest dostosowana do różnych poziomów wiekowych.

Zapraszamy do galerii zdjęć KLIK