Noc Bibliotek

W nocy z piątku na sobotę – 4/5 października dwudziestopięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w kolejnej Nocy Bibliotek, której hasłem było „Znajdźmy wspólny język”.

W jej trakcie uczniowie zapoznali się z możliwościami i znaczeniem komunikacji werbalnej i niewerbalnej W zabawie poznawali wagę słów i siłę ich oddziaływania oraz odczuli odpowiedzialność za nie. Zapoznali się z podstawami języka migowego. Uświadomili sobie także rolę muzyki, jako sposobu przekazywania informacji. Muzyka jest bowiem uniwersalnym językiem pozwalającym nie tylko na przekazywanie informacji, ale i sposobem na integrację ludzi niezależnie od ich wieku i doświadczenia. Podczas zajęć sportowych praktycznie zastosowali uzyskaną wiedzę o różnych sposobach komunikacji. Jednocześnie uświadomili sobie, że również sport pełni funkcję integrującą.

Po zajęciach sportowych, w następnej części spotkania uczestnicy przypomnieli sobie strukturę komiksu a następnie samodzielnie tworzyli własne komiksy wymyślając bohatera i plan wydarzeń. Komiksy zostały następnie ocenione a najładniejsze nagrodzone plakatami i drobiazgami związanymi z Nocą Bibliotek. Wspólne zajęcia zakończyły się zjedzeniem posiłku, po którym nastąpiła projekcja filmu „Ptyś i Bill”.

Podsumowanie spotkania, wręczenie nagród i pamiątek związanych z Nocą Bibliotek nastąpiło w sobotę rano, podczas wspólnego śniadania.