NIEZŁOMNĄ ŻYWIMY SIĘ WIARĄ

Uczniowie najstarszych klas naszej szkoły – Emilia Wrona, Martyna Bobro i Sebastian Miłkowski, pojechali sprawdzić swoje umiejętności recytatorskie Woli Radłowskiej. 2 marca odbył się w tamtejszej szkole III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Tadeusza Kryzi.

Przesłuchania zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach – szkoła podstawowa i liceum. Nasi uczniowie zmierzyli się z prawie czterdziestoma uczestnikami ze szkół podstawowych powiatu tarnowskiego. Zarecytowali utwory poetyckie z tomu wierszy „Po jakież licho ja tu przybyłem”.

Po obradach Jury uczniowie ZSP w Woli Radłowskiej przedstawili krótki, ale wzruszający i wartościowy spektakl dotyczący Żołnierzy Wyklętych, których dzień uczczenia pamięci wypadał 1 marca, więc niemalże pokrywał się z dniem konkursu. Żołnierze Niezłomni mieszkali w lasach i z ukrycia prowadzili walkę o wolną Polskę, a ich historia była zakazana przez kilkadziesiąt lat. Tadeusz Kryzia działał jako jeden z nich pod pseudonimem „Tadek”. W końcu został złapany i skazany na sześć lat pozbawienia wolności.

Po przedstawieniu odbyło się rozdanie nagród. Uczeń klasy 7 – Sebastian Miłkowski otrzymał wyróżnienie za recytację wiersza pt.: „Wiara”. Drugim osiągnięciem naszej szkoły było zajęcie II miejsca przez ósmoklasistkę, Martynę Bobro. Zarecytowała ona wiersz pt.: „Żołnierze Wyklęci”.

Serdecznie gratulujemy uczniom osiągnięcia i życzymy więcej sukcesów!