„ Nasza świetlica aktywnością zachwyca”

Kończący się rok szkolny przyniósł wiele ciekawych wydarzeń na świetlicy szkolnej. Przez cały rok prowadzona była zbiórka zużytych baterii oraz nakrętek w ramach akcji „ Zakrętki dla Basi”. Wychowawcy świetlicy pilnowali, aby każde dziecko dostało kartonik z mlekiem,  a uczniowie klas I-III zjadali owoce z programu „ Owoce w szkole”.

Oprócz codziennych zajęć ujętych w planach pracy na poszczególne miesiące, wiele czasu poświecono na zabawy oraz rozwijanie zdolności i kreatywności uczniów. W grudniu odbył się kiermasz świąteczny, na którym można było kupić m.in. ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycieli pracujących na świetlicy, kartki świąteczne, stroiki oraz domowe wypieki. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na zakup niezbędnych pomocy,  które zostaną wykorzystane przez dzieci do prac techniczno – plastycznych. Zakupiono również koraliki i serduszka, z których wykonano naszyjniki na Dzień Matki.

Kolejne miesiące to intensywne ćwiczenia gimnastyczne, które bardzo pomogły w przygotowaniu występów uczniów w czasie Dni Kultury szkolnej. Dzieci przygotowały również występ o Kawalerach Orderu Uśmiechu, w którym zapoznały uczniów z ideą Orderu oraz kto i za co otrzymuje to wyjątkowe odznaczenie. Wiosna i Wielkanoc to czas na przygotowanie świątecznych kartek i pisanek. Przygotowane na świetlicy kartki wzięły udział w Gminnym Konkursie „ Kartka Wielkanocna 2017”. Uczennica kl. III b Patrycja Mirek zajęła III miejsce.  Z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci z własnej inicjatywy zaproponowały organizację kiermaszu. Pod okiem wychowawców przygotowano piękne pisanki i kartki świąteczne. Rodzice i dzieci zadbały o smakołyki, czyli babeczki i ciasta wielkanocne, które wszystkim bardzo smakowały.

W maju zostały przygotowane prezenty z okazji Dnia mamy w postaci wisiorków, laurek oraz pięknych kwiatów.  Wszyscy uczniowie chętnie przebywają na świetlicy, korzystają z dostępnych pomocy i zabawek, odrabiają zadania i uczą się szacunku dla rówieśników i dorosłych.

Wych. świetlicy

DSC00266

Zdjęcie0593

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *