MISTRZOSTWA POLSKI MŁODYCH EKONOMISTÓW

Dwóch uczniów klasy VIII naszej szkoły Mateusz Kaczak i Michał Gomółka wzięło udział w eliminacjach Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów, które w tym roku odbywały się w formie  korespondencyjnej i uzyskali awans do finału mistrzostw, co oznacza, że znaleźli się w gronie 15 najlepszych młodych ekonomistów w kraju.

W eliminacjach chłopcy zmagali się nie tylko pytaniami testowymi dotyczącymi historii pieniądza i zadaniami ekonomiczno – matematycznymi, ale przede wszystkim musieli przedstawić swój pomysł na sfinansowanie pewnego przedsięwzięcia.

Finał konkursu odbył się w dniach 4 – 5 grudnia. Podczas udziału w dwudniowym finale konkursu finaliści wzięli udział w prelekcjach edukacyjnych wzbogacających ich wiedzę.

Następnie, pod okiem kamer, 15 uczestników musiało rozwiązać test z wiedzy na temat pieniądza, polskich banknotów i ich historii, elektronicznych instrumentów płatniczych i polskich instytucji finansowych.

Michał Gomółka zajął w konkursie II miejsce, uzyskując tytuł Wicemistrza Polski Młodych Ekonomistów i zdobywając nagrodę pieniężną.

Gratulujemy.