KONKURS „WIOSNA Z KSIĄŻKĄ”

31 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Wiosna z książką. W tym roku odbył się on pod hasłem „Siedem stron świata, czyli podróż przez kontynenty”. Uczestniczyły w nim drużyny z sześciu szkół podstawowych Gminy Tarnów. Celem konkursu było rozbudzanie pasji czytelniczych, popularyzacja czytelnictwa i wskazywanie pozytywnych wzorców, a także poznawanie warunków przyrodniczych i geograficznych różnych kontynentów. Niemniej ważnym celem było też spotkanie i integracja uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, co ma szczególe znaczenie w obecnej sytuacji.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach – indywidualnej, w której wyłaniany był najlepszy uczeń w danej klasie, oraz zespołowej, w której rywalizowały drużyny poszczególnych szkół. Uczniowie rozwiązywali szereg zadań konkursowych. – test wiedzy z treści lektur, pracowali z mapą pokazującą miejsca, w których przebywali bohaterowie czytanych książek, rozwiązywali krzyżówkę i wykreślankę.

Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem w wykonywane zadania. Po wykonaniu zadań jury pod kierownictwem Pani Jolanty Markowicz ogłosiło wyniki konkursu. W wśród uczniów klas czwartych zwyciężyła Faustyna Jędrzejowska ze Szkoły Podstawowej w Łękawce. Najlepszym piątoklasistą okazała się Weronika Niedźwiecka ze Szkoły Podstawowej w Zgłobicach. Dwie kolejne nagrody otrzymali uczniowie Szkoły podstawowej w Tarnowcu – Szymon Surmacz z klasy VI i Emilia Tryba wśród z klasy VII. W rywalizacji zespołowej zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Tarnowcu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe książki z dedykacjami a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy, medale i statuetki. Zostały one wręczone przez Sławomira Wojtasika Zastępcę Wójta Gminy Tarnów oraz Rafała Wnęka Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze. Podziękowania z ich rąk otrzymały także nauczycielki przygotowujące uczniów do konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i uzyskanych wyników a wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć w galerii. ZAPRASZAMY