Konkurs PATRIA NOSTRA – sukces naszych uczniów.

Trzech uczniów klasy szóstej Naszej Szkoły: Mateusz Kaczak, Sebastian Miłkowski i Michał Gomółka wzięło udział w Małopolskiej Edycji międzynarodowego Konkursu Patria Nostra. Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy na temat historii Polski i przedstawianie jej w przystępny dla młodzieży sposób. Do konkursu oprócz drużyn z Małopolski zgłosiły się drużyny z Litwy, Ukrainy, Kazachstanu, Włoch, Niemiec, a nawet ze Stanów Zjednoczonych.

Zadaniem chłopców było stworzenie 30 sekundowej animacji na temat wskazanego przez organizatora wydarzenia – Zdobycia twierdzy Bobrujsk na kresach w 1919 roku. Ten krótki film wymagał stworzenia makiety oraz wykonania mnóstwa zdjęć, aby uzyskać pożądany efekt.

W dniu 16 kwietnia w Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się gala finałowa konkursu, na którą nasi uczniowie zostali zaproszeni wraz z opiekunem. Podczas uroczystej gali, z udziałem Bractwa Kurkowego, Przedstawicieli Sejmu i Senatu RP zostały wręczone nagrody. Nasza drużyna uplasowała się w połowie stawki, co należy uznać za sukces, zwłaszcza, że chłopcy byli najmłodszymi uczestnikami konkursu i rywalizowali z uczniami ze szkół średnich.

Praca konkursowa była prezentowana w Szkole, ale można ją też obejrzeć na szkolnym kanale YOUTUBE pod linkiem: LINK. Wszystkie prace konkursowe będą też emitowane na telebimach w największych polskich miastach.

GRATULACJE !!!