KONKURS O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI STANISŁAWA LEMA

15 grudnia w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Lema „Rok 2021 Rokiem Stanisława Lema”. Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę naszej szkoły a jego celem była popularyzacja czytelnictwa oraz wiedzy o znakomitym polskim pisarzu, futurologu i filozofie.

W konkursie wzięły udział cztery zespoły ze szkół podstawowych Gminy Tarnów. Niestety sytuacja epidemiczna uniemożliwiła udział trzem zgłoszonym zespołom.

Różnorodne zadania konkursowe dotyczyły twórczości Stanisława Lema oraz faktów z jego życia. Uczestnicy rozwiązywali test oraz szereg innych zadań – krzyżówkę, wykreślankę, rozsypankę wyrazową. Ostatnim zadaniem była praca plastyczna, w której uczestnicy mieli sportretować wymyślone przez Lema stwory. Uczniowie przy tej okazji wykazali się wyjątkową pomysłowością oraz umiejętnościami plastycznymi. Wykonując zadania konkursowe wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem.

Po podsumowaniu wyników jury pod kierownictwem Pani Jolanty Markowicz ogłosiło, że zwycięzcą konkursu został zespół reprezentujący Niepubliczną Szkołę Podstawową w Jodłówce Wałkach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wręczone im przez dyrektora szkoły w Zbylitowskiej Górze Rafała Wnęka pamiątkowe dyplomy i książki. Najlepszy zespół otrzymał ponadto dyplom, statuetkę oraz medale dla jego członków.

Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i uzyskanych wyników a wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć w galerii. ZAPRASZAMY