KLASY II NA WYCIECZCE W KRYNICY I MUSZYNIE

W dniu  7 czerwca 2016r. klasa II a i II b wraz z swoimi wychowawcami , panią Alą i panią Basią  oraz ks. Tomaszem wybrała się na wycieczkę do Krynicy i Muszyny, najbardziej znanych miast Beskidu Sądeckiego. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od wyjazdu kolejką linowo -terenową na Górę Parkową. Tam podziwialiśmy piękne widoki oraz skorzystaliśmy z głównej atrakcji jaką są „Rajskie ślizgawki” i zjeżdżalnia pontonowa. Była to świetna zabawa, dzieci były zachwycone. Gorąco polecamy! Z Góry Parkowej wędrowaliśmy przez piękny Park Zdrojowy korzystając z uzdrowiskowego mikroklimatu. Po zejściu z Góry Parkowej wstąpiliśmy do Głównej Pijalni wód mineralnych, gdzie każdy mógł skosztować  wody mineralnej oraz podziwiać egzotyczne rośliny. Przy Deptaku zakupiliśmy różne pamiątki, które będą nam przypominały pobyt w tym malowniczym zakątku Polski. Podziwialiśmy też piękne fontanny, przy których robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Następnie udaliśmy się do Muszyny gdzie zwiedziliśmy przepiękne ” Biblijne ogrody”, o których bardzo ciekawie opowiadała nam pani przewodniczka. Byliśmy też w Ogrodach Sensorycznych – wspaniałym miejscu do aktywnego wypoczynku. Bardzo spodobała nam się siłownia na świeżym powietrzu, różnorodne rośliny, urokliwe strumyczki, wieża widokowa oraz mała architektura.
Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wycieczka dostarczyła nam wielu niepowtarzalnych wrażeń. W drodze powrotnej do domu planowaliśmy kolejną wycieczkę, ale to już w trzeciej klasie.

Uczniowie klas II oraz A. Grzyb i B. Tokarz

1 (4)