KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI „MOJE PRÓŻNOWANIE”

W maju w klasie 4a na zdalnych lekcjach języka polskiego odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski „MOJE PRÓŻNOWANIE”. Przez cały tydzień uczniowie wysyłali do organizatorki konkursu filmiki z recytacją lub w dniu konkursu prezentowali wybrane wiersze. Młodzież uczyła się jednego, dwóch lub trzech wierszy, które można było wybrać spośród znajdujących się w podręczniku: „Moje próżnowanie” Joanny Kulmowej, „Wyciągnięta ręka” Juliana Kornhausera, „Kosze pełne snów” Małgorzaty Strzałkowskiej oraz „Obłoki” Józefa Ratajczaka.

Po przerwie świątecznej odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski „MOJE PRÓŻNOWANIE”. Pani polonistka włączała na lekcji po jednym wierszu każdego uczestnika. Po wysłuchaniu wszystkich utworów każdy uczeń miał prawo wybrać swoich faworytów, oddając głos na dziewczynkę i chłopca, którego występ podobał mu się najbardziej.

Po przerwie pani przekazała, kto uzyskał najwięcej głosów, zostając Ulubienicą i Ulubieńcem publiczności. Byli to: Jadwiga Jachym i Michał Król. Następnie czekaliśmy na ogłoszenie głównego werdyktu, czyli trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnień w kategoriach Dziewczynki i Chłopcy. Przed ogłoszeniem wyników emocje sięgały zenitu, a każda minuta wydawała się być wiecznością. Wreszcie pani podała najwyższe lokaty konkursu.

W kategorii Dziewczynki zwyciężczyniami zostały:

  1. Emilia Węglińska
  2. Laura Klich
  3. Julka Pabian

Wyróżnienie otrzymała: Jadwiga Jachym

W kategorii chłopcy najwyższe lokaty otrzymali:

  1. Maksymilian Sikora
  2. Michał Król
  3. Xavier Piska

Wyróżnienie: Jakub Wolak