EKOPRZYGODA Z WŁÓCZYKIJEM

Ciekawe spotkanie z edukacją ekologiczną

6 września uczniowie klas III i IV wraz z wychowawczyniami wybrały się na autokarową wycieczkę do Jamnej. Wyjazd miał charakter warsztatów, na który zaprosiła fundacja ,,W drodze do marzeń”.

Uczniowie skorzystali z bogatego programu zaprezentowanego w Schronisku Dobrych Myśli. Na początku pan przewodnik wygłosił prelekcję  z pokazem slajdów oraz zaprezentował eksponaty przyrodnicze i sprzęt do tropienia zwierząt.

W dalszej części spotkania młodzież mogła wykazać się zdobytą wiedzą, uczestnicząc w  konkursie z nagrodami.

Kolejną atrakcją były warsztaty manualne, czyli wykonanie budki lęgowej dla ptaków, którą otrzymaliśmy w prezencie dla naszej szkoły.

Ekologicznej i przyjaznej atmosferze towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, dzięki której mogliśmy  podziwiać  okolice Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego, zrelaksować się, uczestnicząc w  grach i zabawach  na świeżym powietrzu oraz na spacerować z eko- questem, w czasie którego uczniowie mieli za zadanie odszukać sześć stacji: mrowisko, zakręcony kamień, kapliczkę górskich przewodników PTTK Tarnów, samotne drzewo buczynę oraz kamień Włóczykija. Nasz pobyt zakończył się zakupem pamiątek oraz smacznym domowym obiadem.

Dzięki wycieczce i  warsztatach uczniowie naszej szkoły mogli kształtować postawy proekologiczne, zgłębiać wiedzę o otaczającej przyrodzie oraz integrować się w zespole rówieśników.