Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętniając rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

W Szkole Podstawowej im.KEN w Zbylitowskiej Górze dnia 14 października 2019 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, zaproszeni goście oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor Rafał Wnęk, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

W części artystycznej  uczniowie z klasy IV pochwalili się swoimi umiejętnościami teatralnymi – zaprezentowali  śmieszne scenki sytuacyjne z życia szkoły przeplatane recytacją wierszy. Uczniowie z klasy III wyrazili swoje podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów poprzez taniec, śpiew oraz ciekawe anegdoty dotyczące nauczycieli. Rada Rodziców również uświetniła i umiliła nauczycielom Dzień Edukacji Narodowej poprzez zorganizowanie słodkiego poczęstunku oraz serdeczne życzenia za trud i zaangażowanie w ich codziennej pracy.