CZWARTOKLASIŚCI NA ZAMKU KRZYŻTOPÓR, PAŁACU W KUROZWĘKACH I BIZON SAFARI

27 maja klasa IV mogła podziwiać ruiny potężnego siedemnastowiecznego zamku Ossolińskich- Krzyżtopór w Ujeździe, który przed wybudowaniem Wersalu należał do największych budowli pałacowych w Europie. Pani przewodnik opowiedziała różne ciekawostki i legendy o tej monumentalnej i okazałej budowli: o skarbach schowanych w tajemnych pokojach, o duchach poruszających się między komnatami, o Białej Damie, która pokutuje za swe niecne czyny. Czwartoklasiści byli pod wrażeniem.

Następną miejscowością oddaloną o godzinę drogi były Kurozwęki, gdzie uczniowie mogli zobaczyć z zewnątrz przepiękny czternastowieczny pałac Popielów w Kurozwękach. Mimo trwających prac remontowych w blasku słońca pałac pokazał swój blask i świetność.

Uwagę uczniów przykuł też nowoczesny plac zabaw, na którym każdy mógł się wykazać zręcznością, siłą, odwagą i kreatywnością. Dwie godziny wspólnej zabawy zintegrowało zespół i bardzo pozwoliło zrelaksować się po trudnym okresie nauki.

Plac pałacowy w Kurozwękach słynie również z jedynej w Polsce hodowli bizonów, dlatego kolejnym etapem wycieczki był bizon safari. W czasie przejażdżki śmiechu i wrzasku było co nie miara, gdyż trasa prowadziła wyboistą krętą drogą. Bizony zachowywały się bardzo gościnnie, najprawdopodobniej przywitał nas przewodnik stada, a inne olbrzymy wcale nie były wystraszone warkotem silnika i obecnością ludzi. Bardzo blisko podeszły do naszego wozu, więc każdy mógł zrobić zdjęcie i nakręcić filmik.

Ostatnim etapem wspólnej podróży była obiadokolacja w McDonalds, dzięki której spełniły się wszystkie marzenia CZWARTOKLASISTÓW.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyjazdu KLIK