Konkurs od lat cieszy się ogromną popularnością w całej Polsce. W tegorocznej edycji jury musiało ocenić aż 499 fotografii.
Jakub Strzesak kl. 8- II miejsce w kategorii Eksperyment i tytył Laureata
„Krystalizacja” „Zasysanie wody” „Kondensacja”
Aleksandra Pałys kl.8-wyróżnienie w kategorii Eksperyment
„Mrożenie przez parowanie” „Rozszczepianie światła”
Amelia Pabian kl.7- wyróżnienie w kategorii Obserwacja
„Krople deszczu”
O przyznaniu tytułu laureata bądź wyróżnienia decydowały:
– ciekawe wyeksponowanie prezentowanego zjawiska lub przebiegu eksperymentu,
– właściwe kadrowanie, dobór tła,
– jakość techniczna zdjęć,
– słowny opis dołączony do fotografii wyjaśniający uchwycone na zdjęciu zjawisko fizyczne, czas i miejsce obserwacji, warunki i sposób przeprowadzania eksperymentu.
Na podstawie zapisu cyfrowego zdjęć zostanie przygotowana prezentacja zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych. Prezentacja ta będzie dostępna w Internecie na stronie PMDKiS w Wieluniu. Dodatkowo, wybrane zdjęcia spośród nagrodzonych lub wyróżnionych publikowane są systematycznie w Biuletynie Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych „NAUCZANIE PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH” https://psnpp.org.pl/czasopismo/
Nasi uczniowie pokazali, że nauka fizyki może być przygodą, a fotografia doskonałym sposobem dokumentowania i wyjaśniania praw rządzących światem.
Opiekunem naukowym i koordynatorem konkursu była pani Bożena Lasko
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!







































































