Kl. I w Kopalni Soli w Bochni.

Uczniowie klasy I uczestniczyli 4 listopada 2015r. w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni.

W czasie kilkugodzinnego pobytu, uczniowie korzystali z programu edukacyjnego „Praca górnika dawniej i dziś”. Doświadczeni przewodnicy opowiedzieli historię tego miejsca i oprowadzili po kopalnianych podziemiach. Niezwykłą frajdą dla najmłodszych była możliwość zjazdu windą w głębokie czeluści obiektu oraz przejażdżka kolejką korytarzami kopalni. Zachwycano się także niepowtarzalnymi wyrobiskami i kaplicami wykutymi w solnych skałach. Czas wypełniony był ciekawymi słuchowiskami, przestrzennymi, animacjami oraz interaktywnymi prezentacjami. Dzieci poznały ciężką pracę górników w czasach średniowiecznych i współcześnie. Uczestniczyły w zajęciach plastycznych w czasie, których wykonywały górnicze czako. Nie zabrakło zabaw ruchowych w Komorze Ważyn. Wszyscy oprócz dobrej zabawy, korzystali z uroków i specyficznego mikroklimatu, z którego bez wątpienia słynie bocheńska kopalnia.

Wychowawczyni: Małgorzata Kliś

Reszta zdjęć w galerii. Kliknij tu.

Wszystkich Świętych

Jak co roku o tej porze odwiedziliśmy nasz cmentarz parafialny ,aby pomodlić się za dusze naszych bliskich. Zapaliliśmy też znicze na grobach dawnych właścicieli Zbylitowskiej Góry. Nie zapomnieliśmy tez o pomordowanych w Buczynie , gdzie złożyliśmy kwiaty i minutą ciszy uczciliśmy ich pamięć.
Uczniowie kl. IIIa i wych. Barbara Rybska