„ Zdrowo i sportowo na świetlicy”

W czasie pobytu na świetlicy szkolnej uczniowie klas I – III rozwijają swoje zainteresowania. Dużym powodzeniem cieszą się zajęcia sportowe, na których dzieci ćwiczą i pokazują niezwykłą  sprawność fizyczną.  Ponadto  wykazują się pomysłowością i kreatywnością, organizując różnego rodzaju konkursy. I tak np. Weronika Strzesak zorganizowała konkurs  skoków na skakance. Każdy mógł wykonać 3 próby, a w finale znalazły się osoby z największą liczbą przeskoków. Weronika zadbała o nagrody dla każdego uczestnika, które zostały wręczone 1 marca. Również pomysłowym uczniem okazał się Kajetan Słomski, który zadbał o nagrody w konkursie kręcenia hula – hop.

W ramach godzin na świetlicy prowadzone są zajęcia rozwijające zdolności artystyczne, sportowe, logicznego myślenia:

• „ Zdrowo i sportowo” – A. Papuga, zajęcia na sali gimnastycznej
  • „Matematyka inaczej – budujemy bryły z klocków” – E. Woskowicz