XV GMINNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH

28 marca w Szkole Podstawowej w Zbylitowskiej Górze odbył się Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych „Spotkanie z Melpomeną”. W tej, już XV, edycji Przeglądu udział wzięły cztery zespoły teatralne ze szkół podstawowych. Prezentowane przedstawienia promowały takie wartośći jak : zdrowe odżywianie, korzyści płynące z obcowania z książką, umiejętne korzystanie z Internetu oraz kulturę i uprzejmość zachowania wobec innych.

Jury, złożone z przedstawicieli Urzędu Gminy Tarnów, doceniło popisy aktorskie uczniów przyznając nagrody w kategoriach : „Gra aktorska” oraz „Oprawa sceniczna sztuki” SP w Porębie Radlnej, „Wartości wychowawcze” – SP w Zgłobicach, „Talent aktorski”  – Sebastianowi Miłkowskiemu – uczniowi SP w Zbylitowskiej Górze.

Dyrektor szkoły, pan Rafał Wnęk, wręczając opiekunom grup oraz małym aktorom dyplomy i statuetki pogratulował udanych występów i podziękował za udział w tej integrującej społeczność szkolną naszej gminy teatralnej imprezie.

Renata Matyja