XIV PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH GMINY TARNÓW

14 kwietnia w naszej szkole odbył się XIV Przegląd Teatrzyków Szkolnych Gminy Tarnów.
Gościliśmy zespoły aktorskie z kilku szkół podstawowych. Zaprezentowano przedstawienia o różnorodnej tematyce- od mitologii po współczesne ”scenki absurdu”. Pokazy teatralne oceniało jury złożone z przedstawicieli CAK Gminy Tarnów.
Grupa aktorska z naszej szkoły ( ucznioiowie z klas IV i V) przedstawiła „Balladę  o szczęściu”- spektakl oparty na motywach baśni o kwiecie paproci. Główny bohater /w roli tej wystąpiła Dominika Markowicz/ znalazł ten kwiat, który spełniał życzenia. Jednak nie zapewniał prawdziwego szczęścia, ponieważ otrzymanym majątkiem nie można było się podzielić nawet z najbliższymi będącymi w potrzebie.
Jury doceniło przesłanie wychowawcze naszej sztuki przyznając I nagrodę za „walory wychowawcze i edukacyjne”. Zdobyliśmy także wyróżnienie w kategorii „gra aktorska zespołu”.
Ta cykliczna, wiosenna impreza teatralna jest świetną okazją do integracji młodzieży  z całej gminy, jak i pokazania talentu i kreatywności naszych uczniów.
Renata Matyja