Wiosna z książką- „Wokół Niepodległej”

W piątek 25 maja  gościliśmy w naszej szkole uczniów z sześciu szkół podstawowych z terenu Gminy Tarnów. Tradycją stało się   już organizowanie przez naszą szkolną bibliotekę konkursu czytelniczego „Wiosna z książką” tym razem pod tytułem „Wokół Niepodległej”.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie; Jolanta Markowicz- starszy bibliotekarz, Adam Ryba dyrektor COSiP , Arkadiusz Dębosz -dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze.

Konkurs został podzielony na dwa etapy: indywidualny oraz grupowy. W  etapie indywidualnym uczestniczyli uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych i właśnie w tych kategoriach rozwiązywali testy w oparciu o obowiązujące lektury konkursowe. Przez  powstania i walki narodowowyzwoleńcze na przestrzeni epok prowadziły ich lektury: Skarb pradziadka,, Trójkolorowa kokarda, Warszawski spisek, Kurier Napoleona czy też Orlęta lwowskie.

Najlepszymi w swoich kategoriach byli: piątoklasista  Marcin Tofilski ze SP w Tarnowcu, szóstoklasista  Bartosz Gdowski ze Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze oraz siódmoklasista Szymon Górski również uczeń Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze.

W zmaganiach drużynowych uczniowie rozwiązywali liczne zadania w oparciu o znaną lekturę Małgorzaty Strzałkowskiej Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy.

W kategorii Najlepsza Drużyna zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze w składzie: Krzysztof Górski, Bartosz Gdowski i Szymon Górski.

Na podsumowaniu konkursu przybył Zastępca Wójta Gminy Tarnów Sławomir Wojtasik, który wręczył  wszystkim uczestnikom książki pt.:”Polskie symbole narodowe” a drużynom z poszczególnych szkół pamiątkowe medale. Zwycięscy otrzymali  dyplomy-gratulacje i medale a zwycięska Drużyna statuetkę.

Tak atrakcyjne nagrody mogliśmy przyznać uczestnikom konkursu dzięki pozyskaniu sponsora dla konkursu –Bożena i Józef Kardaś- Spojkar.
Za co serdecznie dziękujemy.