Święto Dziękczynienia w naszej szkole.

Jedno z najważniejszych świąt w USA stało się tematem projektu realizowanego na lekcjach języka angielskiego oraz w czasie zajęć świetlicy szkolnej. Uczniowie uzyskiwali potrzebne informacje z wykorzystaniem  różnych źródeł, w tym także rozmów  przeprowadzanych za pośrednictwem komunikatorów lub poczty elektronicznej z krewnymi z USA (także języku angielskim). Celem projektu było poznanie historii i tradycji związanych z Dniem Dziękczynienia ale także refleksja na jakością naszego życia, doświadczanym na co dzień dobrem, powodami do wdzięczności, radości i optymistycznego podejścia do życia. Także próby porównania warunków życia dzieci w Polsce do tych zamieszkujących w innych rejonach świata, zmagających się z ubóstwem, głodem, chorobami czy wojną.

Podsumowaniem projektu była wspólna ekspozycja Thanksgiving Tree prezentująca m.in. krótkie wypowiedzi pisemne uczniów w języku angielskim:

(Dziękuję za …, Jestem wdzięczny za …)

Ewa Dębska, Anna Sowa

ind (1)