Spotkanie „ Barbórkowe” w kl.I-III

4 grudnia z okazji Barbórki uczniowie kl.I-III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Górnictwa Naftowego i Gazowego. Pani Agnieszka mama Dawidka z kl.I zaprezentowała się w pięknym galowym mundurze górniczym. Podczas spotkania  z panią Agnieszką dzieci dowiedziały się czym różni się górnictwo węglowe od gazowego, gdzie pracują górnicy naftowi, jak wydobywa się gaz ziemny i ropę naftową oraz dlaczego gaz i ropa  są tak cenne i potrzebne. Nasz gość wspomniał również o św. Barbarze – patronce górników. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki: słodycze, baloniki i górnicze czako.

Dziękujemy za wizytę w naszej szkole, profesjonalne poprowadzenie spotkania oraz czas poświęcony dzieciom.

Uczniowie kl.I-III oraz wychowawczynie

IMG_20181204_095525_HDR