Podsumowanie projektu „ Wielkanoc” w kl.2 – zajęcia otwarte dla rodziców

Mniej miejsca w życiu szkoły zajmuje Wielkanoc, równie piękne i urokliwe święta. Przede wszystkim to wyjątkowy czas, łączący świat przyrody z tradycją ludową oraz obrzędami religijnymi. To okres kiedy przyroda budzi się do życia. Tradycje ludowe przypominają najważniejsze wydarzenia religijne, ale także zwracają uwagę na naturalne przemiany w przyrodzie, czyli czas kiedy natura zaczyna żyć na nowo.

W związku z tym uczniowie kl.2 przez ponad miesiąc pracowali metodą projektu.

Na zajęciach w ramach projektu uczniowie gromadzili informacje związane z tradycjami wielkanocnymi,wykonywali pisanki, palmy wielkanocne, kurczątka, założyli hodowlę rzeżuchy, wykonywali ozdoby wielkanocne, przeprowadzali doświadczenia z jajkiem, śpiewali piosenki wielkanocne i wiosenne. Podsumowanie projektu mogli zobaczyć rodzice na zajęciach otwartych.

Uczniowie w pięknych strojach zaprezentowali najważniejsze tradycje i zwyczaje wielkanocne przeplatane piosenkami. Druga część zajęć to Quiz świąteczny , w którym dzieci podzielone na grupy rozwiązywały zagadki, krzyżówki, szyfrówki, odpowiadały na wylosowane pytania. Nad całością czuwało jury składające się z rodziców. Wszystkie grupy wykazały się dużą znajomością tematu i otrzymały drobne upominki. Na koniec było wspólne szukanie jajeczka wielkanocnego. Szczęśliwcem okazała się Oliwia Kiełbasa.  Zajęcia podobały się nie tylko dzieciom ale także rodzicom, którym dziękuję za tak liczne przybycie.

wychowawczyni Małgorzata Kliś

WP_20170322_002