Co słychać w szkole z matematycznego punktu widzenia?

Oj, w marcu duuuuuużo się działo. 15 marca, w naszej szkole odbył się jak co roku Matematyczny Kangur. W konkursie tym wzięło udział……33 uczniów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki które będą ogłoszone w czerwcu.
Natomiast 23 marca był Dniem Matematyki. Klasy IV-VII zmierzyły się ze sobą w czteroosobowych grupach. Rywalizacja była zacięta. Konkursowicze jak i pozostali uczniowie świetnie się bawili. Każdy mógł poczuć, że matematyka nie jest straszna.

Zwycięską drużyną została  grupa z klasy V. GRATULUJEMY!!!

Ale  to nie koniec. Po tych emocjach, jeszcze tego samego dnia dwóch naszych uczniów: Michał Gomółka z klasy V i Kacper Czochara z klasy IVa  udało się do Krakowa na wojewódzki etap Krakowskiej Matematyki. (Chłopcy  bardzo ładnie napisali w poprzednim półroczu etap szkolny tego konkursu). Wyniki w kwietniu. Trzymamy kciuki!!!

Ewa Woskowicz

krk (1)