Międzynarodowy Dzień Jeża w świetlicy.

Z okazji „Międzynarodowego Dnia Jeża” świetlica szkolna realizowała przez cały tydzień tematy związane z „kolczastą kuleczką”. Dzieci zapoznały się z budową małego zwierzątka. Miały także okazję pracować w grupach. Efektem ich pracy były piękne plakaty. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym żywią się jeże, przygotowując w dwuosobowych grupach ”jeżowe przysmaki”. Świetliki pracując w zespołach mieli okazję zaprojektować maski z podobizną „kolczastego przyjaciela” a, z gałązek i liści kryjówkę dla niego.

Dzieci rozwiązywały zagadki, słuchały piosenek, grały w gry interaktywne związane z tym małym zwierzątkiem. Wykonały też piękne, przestrzenne jeże. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, dźwiękonaśladowczych z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością w tworzeniu wspaniałych prac, które zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się również, że jeże o tej porze roku zapadły już w sen zimowy. Wstaną, gdy zawita wiosna. Niestety są one gatunkiem zagrożonym, dlatego tak ważne jest, aby lepiej poznać ich potrzeby i zachowania, dzięki czemu łatwiej będzie można je chronić.

Miniony tydzień był pełen radości i uśmiechu, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.:)

Anna Sowa

j (3)

j (4)