Klasy III na Wycieczce w Zatorze

W dniach 5 i 6 maja 2016r. my uczniowie klas: IIIA i IIIB wraz z wychowawczyniami panią Barbarą Rybską i Karoliną Trytko oraz panem Jarosławem Wytrwał wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Międzybrodzia Bialskiego oraz Zatoru. Pierwszego dnia po zakwaterowaniu w Ośrodku Wczasowym „Nad Wodospadem” w Międzybrodziu Bialskim zwiedziliśmy piękną i spokojną okolicę. Wybraliśmy się nad Jezioro Międzybrodzkie podziwiając malownicze lasy. Po pysznym obiadku i krótkim odpoczynku spędziliśmy czas na świeżym powietrzu bawiąc się na placu zabaw oraz grając w gry zespołowe: w piłkę nożną, koszykówkę oraz „Dwa ognie”. Wieczorem zjedliśmy kiełbaski z grilla oraz urządziliśmy dyskotekę z konkursami tanecznymi oraz kalamburami. Po pełnym wrażeń dniu poszliśmy spać i nabrać sił na drugi dzień J. W piątek 6 maja zaraz po pysznym i pożywnym śniadaniu pojechaliśmy autokarem do Parku Rozrywki „Zatorland”. Na samym początku udaliśmy się wraz z przewodnikiem do Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjna prowadząca przez las, gdzie podczas spaceru w pięknych sceneriach mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości ruchome i ryczące dinozaury. Zobaczyliśmy ponad 100 dinozaurów. Wychodząc z Parku Ruchomych Dinozaurów odwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zobaczyliśmy między innymi części szkieletów, jaja dinozaurów i różne minerały. Następnie zwiedziliśmy Dom Do Góry Nogami doświadczając w nim niezwykłych odczuć. Kolejną atrakcją był Park Owadów, gdzie zobaczyliśmy olbrzymie, wielkości człowieka owady wśród, których znajdowały się owady ruchome i wydające odgłosy. Następnie udaliśmy się do Parku Mitologii, zlokalizowanym na malowniczym stawie. Odbyliśmy niezwykły rejs gondolą, w trakcie którego poznaliśmy bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej. Przepływaliśmy słuchając mitycznych opowieści między innymi obok olbrzymiego ruszającego się cyklopa, czy rzucającego piorunem Zeusa. Udało nam się również zobaczyć piękny pokaz „tańczących fontann”. Po krótkim posiłku skierowaliśmy się do Parku Bajek i Wodnych Stworzeń. Tutaj mogliśmy zobaczyć figury ryb i innych stworów zamieszkujących nie tylko wodne głębiny. Wspomniane figury prezentowane są w baśniowej scenerii, które znamy z kart książek autorstwa braci Grimm czy H.H. Andersena. Mieliśmy tu również okazję obejrzeć bajkę w kinie 360st. 3D oraz pojeździć na łyżwach. Mimo tylu już atrakcji następne czekały w postaci zabawy. To właśnie tutaj w Lunaparku można było skorzystać bez ograniczeń z autodromu, kolejki, karuzeli, placu zabaw, gier dinozaurów i wielu innych. Zabawa była wspaniała! Ponadto zakupiliśmy masę świetnych pamiątek! Podczas podróży powrotnej do domu odwiedziliśmy McDonalda, gdzie wszyscy najedli się do syta J. Wracaliśmy zadowoleni i szczęśliwi!

Uczniowie klasy IIIA i IIIB wraz z wychowawczyniami

1 (1)