Klasa II w „ W Babcinej Izbie” i w Galerii Obrazów.

W piękny słoneczny jesienny dzień kl.II udała się na wycieczkę do Tarnowa do Muzeum Etnograficznego oraz do Galerii Obrazów. W Muzeum Etnograficznym dzieci rozpoczęły cykl spotkań w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Muzealnego. Pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem „ W Babcinej Izbie”. Uczniowie zostali wprowadzeni w czasy , w których żyły ich babcie. Zobaczyli jak wygląda wnętrze wiejskiej chaty oraz jak żyli, pracowali i radzili sobie wtedy ludzie. Dzieci uważnie przyglądały się wszystkim eksponatom i zadawały mnóstwo ciekawych pytań.

Kolejnym punktem wycieczki była Galeria Obrazów w BWA mieszcząca się w Parku Strzeleckim. Uczniowie zwiedzili wystawę obrazów p. Aleksandry Bujnowskiej pt. „Zielono-czarne”. W bardzo ciekawy sposób zostali wprowadzeni w świat malarstwa i sztuki. Zainspirowani twórczością malarki sami mieli możliwość tworzyć własne dzieła. Twórczość małych artystów z kl.II będzie można oglądać i podziwiać w Galerii BWA. Z tej pouczającej wycieczki dzieci wróciły bardzo zadowolone.

Małgorzata Kliś

b1-1

b1-3

b1-12

b1-16Reszta zdjęć w galerii klik tutaj.