Klasa II w Dinolandii i Parku Miniatur w Inwałdzie

W środę 7 czerwca 2017r uczniowie kl II  wyruszyli na  kolejną wycieczkę☺  tym razem do Inwałdu.  Pierwszym punktem naszej wycieczki był Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia. Mieszka w nim ponad 50 różnej wielkości dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Na grupę już czekała Pani przewodnik, która w bardzo ciekawy, ale i humorystyczny sposób opowiadała o życiu dinozaurów.  Przez kilka chwil uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwa grupa archeologów, przesiewając piasek w poszukiwaniu szkieletu ostatniego dinozaura. Przed zorganizowanym na miejscu obiadem dzieci oddały się nieskrępowanej zabawie na placu zabaw.

Po pysznym obiadku nadszedł czas na wycieczkę ciuchcią do zoo. Muzyka disco polo umilała  czas jazdy z Dinolandii do Mini ZOO .   Na grupie największe wrażenie zrobiły kozy, które zjadały wszystko… nawet opakowanie z karmy, co wzbudziło wiele śmiechu.

Pogoda dopisała, więc uczestnicy wycieczki mogli bez problemu zwiedzić Warownię .  Szczególne zainteresowanie wzbudziły:
– zbrojownia, w której jest nie tylko zwykła wystawa mieczy, ale jest to miejsce, gdzie każdy turysta może samodzielnie przekonać się ile waży miecz czy przymierzyć zbroję rycerską
– sala tortur, która pokazuje średniowieczne metody wymuszania przyznania się do winy i sposoby wymierzania kary
– baszta i tarasy widokowe
– osada średniowieczna, a w niej zrekonstruowane chaty: tkacza, szewca, kowala, garncarza i powroźnika.

Następnie dzieci zwiedziły Park Miniatur, w którym znajdują się modele obiektów architektonicznych z całego świata, także z Polski, między innymi takie budowle jak: Świątynia Akropolu, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra w Watykanie, Statua Wolności, Wielki Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk triumfalny, Big Ben, Sfinks i piramidy, Biały Dom, Mont Rushmore, Kompleks wenecki – Bazylika św. Marki, Plac św. Piotra, Dzwonnica św. Marka, Partenon, Zamek w Malborku, Sukiennice w Krakowie.

Ostatnim punktem wycieczki był Ogród Jana Pawła II. Uczniowie  wędrowali  alejkami niezwykłego obrazu – portretu Jana Pawła II, Bazyliki św. Piotra w Watykanie i bazyliki Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach.

Piękna pogoda i dopisujące humory sprawiły, że wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń, pozwoliła pogłębić uczniom wiedzę z różnych dziedzin.

Małgorzata Kliś

inw (31)