45 lat Szkoły Podstawowej im. KEN w Zbylitowskiej Górze.

Przygotowania do obchodów 45-lecia Szkoły Podstawowej im. KEN w Zbylitowskiej Górze trwały wiele tygodni. I oto w czwartek, 11 października, w sali gimnastycznej spotkali się wszyscy Ci, którym „podstawówka w Zbylitowskiej Górze” jest szczególnie bliska.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, instytucji współpracujących ze szkołą, dawni i obecni pracownicy, uczniowie, ich rodzice, sympatycy
i przyjaciele Szanownej Jubilatki.

Uroczystość okazała się nie tylko wspaniałą okazją do wspólnego spotkania po latach
i sentymentalnej podróży do przeszłości. Niemałą atrakcję tego wydarzenia stanowiły
występy artystyczne w wykonaniu uczniów klasy pierwszej, którzy
w zabawnym przedstawieniu przenieśli widzów do szkolnej krainy smerfów, a następnie zaprezentowali się w pięknym słowno- muzycznym montażu o patriotycznym wydźwięku.
W tym wyjątkowym dniu „pierwszaki” złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani
na pełnoprawnych uczniów.

Podczas jubileuszowej gali dyrektor szkoły Rafał Wnęk przybliżył zgromadzonym historię szkoły, o której pierwsze wzmianki datowane są już na XIII- XIV wiek. Wiele emocji wzbudziło wystąpienie pani Haliny Borczuch- emerytowanej nauczycielki matematyki, która wspominała swą pracę w szkole i życzyła obecnej społeczności szkolnej wiele dobrego. Miłe słowa skierował również do, świętujących Jubileusz Szkoły, uczniów i nauczycieli pan Grzegorz Kozioł- Wójt Gminy Tarnów, który w swym przemówieniu podkreślił wysoki poziom nauczania, zaangażowanie nauczycieli oraz złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wiele ciepłych słów i życzeń z tejże okazji przekazali pracownikom szkoły także inni zaproszeni goście.

Integralną częścią obchodów 45-lecia SP w Zbylitowskiej Górze było odsłonięcie,
w głównym holu budynku, pamiątkowej tablicy, prezentującej dzieje placówki na przestrzeni lat. Nie zabrakło również imponującego tortu z fajerwerkami oraz wspólnego pamiątkowego zdjęcia wszystkich zgromadzonych na tej wspaniałej uroczystości.

Wszystkie zdjęcia tutaj w Galerii.